Základní informace

Eislerova kolej

Panelová výšková budova dělená na dvě křídla s jedenácti a devíti patry a výtahy s kapacitou 411 lůžek byla vybudována na přelomu 70. a 80. let. V roce 2022  zde v proběhla intenzivní rekonstrukce studentského ubytování a zateplení budovy.

Studentské bydlení je dispozičně řešeno jako ubytovací buňky. Jedná se o čtyřlůžkové „byty“ o dvou pokojích se společnou chodbou s kuchyňským koutem, koupelnou a toaletou. Tato kolej disponuje 18 jednolůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením. Na koleji se nachází studentské ubytování v dvoulůžkových pokojích pro 288 osob a  jednolůžková kapacita činí 72 pokojů. Mimo ubytování kolej rovněž nabízí studovny, společenskou místnost, posilovny, běhací pásy, relaxační zóny, pračky a sušičky prádla nebo sušárnu.

Poloha Eislerovy koleje je pro studentské ubytování velmi výhodná. Dopravní dostupnost je velmi dobrá. Tramvajová zastávka Chmelnice se nachází 2 minuty pohodlné chůze a je možné se dostat do centra města za 15 minut (Václavské náměstí).

Areál ubytovacích zařízení VŠE na Jarově, mimo ubytování nabízí mnoho dalších služeb. Od stravování, přes sportovní hřiště a příjemně upravený park s místy pro odpočinek, nebo grilování s přáteli. Za kampusem je rozsáhlý park Židovské pece, který přechází do relaxační zóny táhnoucí se až k nákladovému nádraží.

V blízkosti koleje se nachází fotbalové a volejbalové hřiště a menza, kde se vaří každý pracovní den čerstvé obědy a večeře. Můžete také využít nabídky různých restaurací či hospod v blízkém okolí koleje. Nedaleko objektu koleje je MAGNETO bar. Jedná se o klubový restaurant, kde 2/3 návštěvníků tvoří studenti vysokých škol.
 

Eislerova kolej

 

Sportcentrum Jarov

Areál sportovišť ležící přímo za budovou nabízí širokou škálu sportovního vyžití za velmi příjemné ceny.

    

 

  • Autor: Webmaster
  • Vytvořeno:
  • Poslední aktualizace: