Nastěhování / Vystěhování / Přestěhování

Nastěhování

 1. Nastěhování probíhá ve stanovený den, který naleznete na stránce https://iskam-web.vse.cz/ v kartě Rezervace. Ve tento den se v úředních hodinách dostavte na kolej (pokud se nemůžete dostavit, napište email vedoucí koleje, která se s Vámi domluví).
 2. V kanceláři vedoucí koleje (kancelář je umístěna ve vestibulu koleje nalevo za vstupní chodbou do křídla) podepíšete ubytovací smlouvu. S sebou si vezměte občanský průkaz.
 3. Po vyřízení veškerých náležitostí v kanceláři vedoucí koleje dostane ubytovaný dokumenty, se kterými jde do skladu (sklad je po schodech do suterenu pod recepcí). Ve skladu student dostane ložní prádlo (v případě zájmu), klíče od pokoje a závadový list.
 4. Po nastěhování na pokoj si zkontrolujte vybavení dle inventáře a případné závady napíšete do závadového listu. Závadový list je nutné odevzdat ještě v den nastěhování, a to i v případě, že na pokoji ani buňce nenaleznete žádné závady. Neodevzdání závadového listu v den nastěhování je dle Smlouvy o ubytování považováno za její hrubé porušení.

Vystěhování

1)

O svém odjezdu prosím informujte nejpozději den před plánovaným odjezdem recepci – napište Vaše jméno, datum vystěhování, číslo pokoje a čas předání pokoje. Kontroly provádí paní uklízečka vždy od pondělí do pátku, od 7.15 do 10.30 hod. Přijde v den odjezdu s Předávacím protokolem, a pokud je pokoj uklizený, tak to v Předávacím protokolu potvrdí. U předávání pokoje musíte být osobně přítomen/přítomna. Vyčkejte prosím na paní uklízečku, protože je možné, že se vzhledem k počtu studentů opozdí. V případě velkého zpoždění kontaktujte recepci.

Je důležité mít potvrzený protokol od uklízečky! Úklid prosím proveďte alespoň v následujících krocích.

POKOJ:

 • Vyvětrejte pokoj, zavřete okna a dveře;
 • Vytřete podlahu v pokoji i na balkoně;
 • Omyjte desky stolů a dalšího nábytku;
 • Utřete prach na nábytku a parapetech;
 • Ukliďte prostor pod postelí;
 • Vraťte prosím vybavení na původní místo.

BUŇKA:

 • Vyneste odpadky do příslušných odpadkových košů/popelnic a roztřiďte je;
 • Kuchyň: ukliďte pracovní desku, umyjte skříně/poličky, vařič, mikrovlnou troubu, odstraňte zbytky z lednice a pokud jste poslední na buňce, umyjte lednici a nádobí (rozbité nádobí vyhoďte);
 • Vstupní místnost: vykliďte skříně/police a vyčistěte je, vytřete podlahu;
 • Koupelna: Vydezinfikujte umyvadlo, umyjte a vyleštěte zrcadlo, umyjte obklady a podlahu;
 • Toaleta: Vydezinfikujte záchodovou mísu, včetně prkénka, vyčistěte obklady.

2)

Půjdete do skladu prádla (pracovní dny 7:30 – 10:30) s potvrzeným protokolem a povlečením. Skladní vrátíte:

 • povlak na polštář
 • povlak na deku
 • prostěradlo
 • bílý chránič matrace
 • barevnou deku nebo přehoz přes postel
 • klíče
 • kolejenku

Předávací protokol

*Předávací protokol, student musí tuto část vyplnit.

3)

Přijďte osobně do kanceláře Eislerovi koleje (8.00 – 11.00) s potvrzeným předávacím protokolem. Abyste se vyhnuly problémům, které mohou nastat při vystěhování, zkontrolujte si prosím Vaše konto v ISKAMu, zda tam nemáte dluh. Všechny neuhrazené pohledávky musí být před vystěhováním uhrazeny. Po splnění všech předešlých bodů Vám bude depozit vrácen na kartu, v hotovosti, a nebo bankovním převodem. Do pokoje už se nesmíte vrátit. Po vrácení klíče ve skladu prádla bude pokoj uzamčen zaměstnancem koleje.

DŮLEŽITÉ

Vystěhování v úředních hodinách

U předávání pokoje musíte být přítomen (vyčkejte prosím na uklízečku – vzhledem k počtu studentů je možné, že se opozdí).

Půjdete do skladu prádla (pracovní dny 7:30 – 10.30) s potvrzeným předávacím protokolem a povlečením. Zde vrátíte skladní povlak na polštář, povlak na deku, prostěradlo, bílý chránič matrace, barevnou deku nebo přehoz přes postel, klíče, kolejenku.

Přijďte osobně do kanceláře Eislerovy koleje s potvrzeným protokolem. Zde proběhne kontrola všech náležitostí a odhlášení ze systému ISKAM. Poté Vám bude vrácen depozit na kartu (číslo karty musíte vyplnit v Předávacím protokolu), v hotovosti (alespoň týden před vystěhováním musíte zažádat o vrácení depozitu v hotovosti) a nebo bankovním převodem (v ISKAMu musíte mít uvedeno číslo účtu, v případě platby do zahraničí je poplatek 500 Kč).

Do pokoje už se nesmíte vrátit. Po vrácení klíče ve skladu prádla bude pokoj uzamčen zaměstnancem koleje.

Vystěhování mimo úřední hodiny (o víkendu, večer)

Vyberte si kterýkoliv den od pondělí do pátku (7.15 – 10.30), nejpozději však poslední pracovní den před plánovaným odjezdem.

Informujte prosím recepci nejpozději den před plánovaným odjezdem – napište Vaše jméno, datum vystěhování, číslo pokoje a čas předání pokoje.

V čase, který jste napsal na recepci, buďte v uklizeném pokoji a čekejte na uklízečku. Uklízečka přijde s Předávacím protokolem. V úředních hodinách 8.00 – 11.00 se prosím dostavte do kanceláře Eislerovi koleje s potvrzeným protokolem.

Předtím než skutečně odejdete z koleje, zamkněte pokoj, zavřete balkon a okna. Pak vraťte klíče a kolejenku na recepci. Povlečení nechte složené na posteli.

Doba vystěhování se může lišit – může trvat 20 minut, ale i hodinu, vždy záleží na počtu studentů. Všechny náležitost je nutné vyřídit v úředních hodinách!

V případě, že je pokoj špinavý nebo je poničené vybavené, případný úklid či opravy budou hrazeny z Vašeho depozitu (dle platného ceníku).

Depozit bude vrácen na Váši kartu, v hotovosti (o hotovost prosím zažádejte alespoň týden dopředu) nebo bankovním převodem (zkontrolujte si, zdali máte v ISKAMu uvedeno Vaše číslo účtu).

Pokuta za nestandartní vystěhování je 1000 Kč!


Přestěhování

Instrukce pro přestěhování v rámci koleje
 • První možný termín pro přestěhování je první týden další měsíc po nastěhování.
 • Zájemce o přestěhování se musí dostavit osobně v úředních hodinách a prokázat svou totožnost.
 • V případě výměny místa s jiným/ou studentem/kou se musí dostavit oba/ě současně.
 • Každá žádost o přestěhování bude posouzena individuálně a může být zamítnuta.
 • Rezervace místa není možná.
 • Informace o volných místech pro přestěhování budou sdělovány pouze při osobní návštěvě.

Přestěhování je možné nejpozději do 4. dne v kalendářním měsíci včetně (pouze v úředních hodinách). Důvodem je odesílání příkazu k inkasu do banky obvykle 5. den v kalendářním měsíci. Pozdější termín přestěhování je možný pouze ve výjimečných případech po dohodě s vedoucí koleje.

Svévolné přestěhování mezi studenty není možné a bude považováno za hrubé porušení kolejného řádu!

Přestěhování z koleje na kolej (pouze mezi kolejemi VŠE v Praze) řeší kancelář centrálního ubytování!