Nastěhování / Vystěhování / Přestěhování

Nastěhování

 1. Nastěhování probíhá ve stanovený den, který naleznete na stránce https://iskam-web.vse.cz/v kartě Rezervace. V tento den se v dostavte na kolej. Pokud se z vážných důvodů potřebujete nastěhovat v jiný den, kontaktujte předem e-mailem vedoucí koleje. Od data smluvního nástupu Vám bude účtováno kolejné.
 2. V systému ISKAM musíte mít podepsanou ubytovací smlouvu (manuál) a nahrané finanční prostředky na hlavním kontě (manuál). S sebou si vezměte občanský průkaz nebo pas.
 3. Po vyřízení veškerých náležitostí na recepci dostanete klíče od pokoje. Ložní prádlo je připraveno na pokoji.
 4. Po nastěhování na pokoj si zkontrolujte vybavení pokoje dle inventáře a případné závady ihned oznamte v systému ISKAM.

 

Vystěhování

Informujte prosím recepci nejpozději den před plánovaným odjezdem – napište Vaše jméno, datum vystěhování, číslo pokoje a čas předání pokoje. Uklízečka provádí kontroly vždy od pondělí do pátku od 7.15 do 10.30. V den odjezdu přijde uklízečka s Předávacím protokolem, pokud je pokoj uklizený, uklízečka jej potvrdí. U předávání pokoje musíte být přítomen (vyčkejte prosím na uklízečku – vzhledem k počtu studentů je možné, že se opozdí, v případě velkého zpoždění kontaktujte recepci). Klíč od pokoje je nutné odevzdat na recepci.

Úklid prosím proveďte alespoň v následujíchím rozsahu.

POKOJ:

 • Vyvětrejte pokoj, zavřete okna a dveře;
 • Vytřete podlahu v pokoji i na balkoně;
 • Omyjte desky stolů a dalšího nábytku;
 • Utřete prach na nábytku a parapetech;
 • Ukliďte prostor pod postelí.
 • Vraťte prosím vybavení na původní místo.

BUŇKA:

 • Vyneste odpadky do příslušných odpadkových košů/popelnic a roztřiďte je;
 • Kuchyň: ukliďte pracovní desku, umyjte skříně/poličky, vařič, mikrovlnou troubu, odstraňte zbytky z lednice a pokud jste poslední na buňce, umyjte lednici a nádobí (rozbité nádobí vyhoďte);
 • Vstupní místnost: vykliďte skříně/police a vyčistěte je, vytřete podlahu;
 • Koupelna: Vydezinfikujte umyvadlo, umyjte a vyleštěte zrcadlo, umyjte obklady a podlahu;
 • Toaleta: Vydezinfikujte záchodovou mísu, včetně prkénka, vyčistěte obklady.

 

Vystěhování v úředních hodinách

U předávání pokoje musíte být přítomen (vyčkejte prosím na uklízečku – vzhledem k počtu studentů je možné, že se opozdí).

Přijďte osobně na recepci s potvrzeným protokolem. Zde proběhne kontrola všech náležitostí a odhlášení ze systému ISKAM. Poté Vám bude vrácen depozit na kartu, v hotovosti (alespoň týden před vystěhováním musíte zažádat o vrácení depozitu v hotovosti) a nebo bankovním převodem (v ISKAMu musíte mít uvedeno číslo účtu, v případě platby do zahraničí je poplatek 500 Kč).

Do pokoje už se nesmíte vrátit.

 

Vystěhování mimo úřední hodiny (o víkendu, večer)

Vyberte si kterýkoliv den od pondělí do pátku (7.15 – 10.30), nejpozději však poslední pracovní den před plánovaným odjezdem.

Informujte prosím recepci nejpozději den před plánovaným odjezdem – napište Vaše jméno, datum vystěhování, číslo pokoje a čas předání pokoje.

V čase, který jste napsal na recepci buďte v uklizeném pokoji a čekejte na uklízečku. Uklízečka přijde s Předávacím protokolem.

Předtím než skutečně odejdete z koleje, zamkněte pokoj, zavřete balkon a okna. Pak vraťte klíče na recepci. Povlečení nechte složené na posteli. Po Vašem odjezdu bude pokoj ještě jednou zkontrolován a poté bude vrácena kauce.

 

Doba vystěhování se může lišit – může trvat 20 minut, ale i hodinu, vždy záleží na počtu studentů. Všechny náležitost je nutné vyřídit v úředních hodinách!

V případě, že je pokoj špinavý nebo je poničené vybavené, případný úklid či opravy budou hrazeny z Vašeho depozitu (dle platného ceníku).

Depozit bude vrácen na Váši kartu, v hotovosti (o hotovost prosím zažádejte alespoň týden dopředu) nebo bankovním převodem (zkontrolujte si, zdali máte v ISKAMu uvedeno Vaše číslo účtu).